Erasmus +
Studijų metu studentai turi galimybę vieną ar daugiau semestrų studijuoti užsienio valstybių universitetuose. Tokias studijas remia tarptautinė Erasmus+ judrumo programa. Ji skirta universitetų bendradarbiavimui skatinti, studijų kokybei užtikrinti ir studentų mainams remti. Pagal Erasmus+ mainų programą studentai studijuoja ar atlieka praktika užsienio valstybių universitetuose ar kitose institucijose. Kiekvienų metų pavasarį Universitetas skelbia konkursą studijoms užsienyje pagal Erasmus+ programą kitiems studijų metams. Universiteto ir fakultetų / institutų tinklapiuose skelbiamos siūlomos studijų vietos ir visa reikalinga informacija dėl dalyvavimo nurodytoje programoje. Universitetas vykdo apie kelis šimtus bendradarbiavimo sutarčių su užsienio valstybių aukštosiomis mokyklomis, kurių pagrindu ir vyksta studentų mainai.
Studentai studijoms pagal Erasmus+ mainų programą gali išvykti 3–12 mėnesių, turi galimybę gauti stipendiją studijoms. Studijuoti galima vykti į tas institucijas, su kuriomis universitetas yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartis. Studijų laikotarpis, jų apimtys kreditai ir studijų rezultatai užsienio valstybės aukštojoje mokykloje užskaitomi Universitete. Studentas užsienio valstybės aukštajai mokyklai nemoka jokių universiteto mokesčių, išskyrus kai kuriuos smulkius mokesčius, pavyzdžiui, draudimas, studentų sąjungos mokestis, naudojimasis kopijavimo, spausdinimo paslaugomis ir panašiai.
Praktika pagal Erasmus+ programą suteikia studentui galimybes prisitaikyti prie darbo rinkos reikalavimų, sustiprinti profesinius įgūdžius, susipažinti ir išplėsti supratimą apie konkrečios šalies ekonomiką, socialinę sistemą ir kultūrą.
Studentai praktikoms išvyksta pagal Erasmus+ mainų programą 2–12 mėnesių ir turi galimybę gauti stipendiją praktikai, kuri skiriama kelionės ir pragyvenimo išlaidoms padengti, tačiau ji nepadengia visų su mobilumu patirtų išlaidų.
Praktikas pagal Erasmus+ programą gali atlikti ir Universiteto absolventai, tačiau dokumentus praktikai reikia sutvarkyti likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki studijų baigimo. Kiekvienas studentas studijų laikotarpiu turi galimybę gauti tik vieną stipendiją 12 mėnesių mobilumui kiekvienoje studijų pakopoje.
Daugiau informacijos apie Erasmus+ programą galima rasti:
http://ec.europa.eu/programmes/erasmusplus/index_en.htm
https://www.ku.lt/studentams/tapk-erasmus-studentu/
Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai
Europos universitetas išmanių pakrančių miestų tvariai plėtrai (EU‐CONEXUS) – tarptautinė Europos aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų institucija, tirianti išmanią urbanizuotų pakrančių plėtrą pasauliniu požiūriu. Šis projektas yra vienas iš 17 „Europos universitetų” projektų, kurie buvo pasirinkti finansavimui iš Europos Komisijai 54 pateiktų pasiūlymų.
Institucijos-partneriai yra Prancūzijoje, Graikijoje, Rumunijoje, Lietuvoje, Ispanijoje ir Kroatijoje.
EU-CONEXUS bakalauro specializacijos:
• Mėlynoji ekonomika ir augimas
• Pakrančių plėtra ir tvarus jūrinis turizmas
Studentai įgis tarpdisciplininių žinių apie didelius socialinius, techninius, ekonominius bei aplinkosaugos iššūkius. EU-CONEXUS bus Europos universitetas socialiai sąmoningiems aukščiausios klasės studentams.
Plačiau: https://www.eu-conexus.eu/en/home/about-us/